خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
زنان

عبدالله: با ارتقای ظرفیت زنان می‌توان اساس یک آینده بهتر را گذاشت

Jan 15, 2018 - 18:39
کابل (پژواک ٢٥ جدى ٩٦): رییس اجراییه کشور ميگويد که با ارتقای ظرفیت زنان می‌توان اساس یک آینده بهتر را گذاشت.
Read More

تحقیق مشترک در افغانستان و پاکستان: افراط گرایی بر زنان دو کشور تاثیر منفی گذاشته است

Jan 14, 2018 - 18:44
کابل (پژواک ۲۴جدی ۹۶): دو نهاد حقوق بشری در افغانستان و پاکستان، می‌گویند که بر اساس یک تحقیق تازه دریافته‌اند که افراط گرایی مذهبی خشونت آمیز در دو کشور بر روند زندگی زنان تاثیر زیان‌باری گذاشته است.
Read More

اکثر قضاياى خشونت عليه زنان در نورستان از طريق سران قومى و علماى دينى فيصله ميشود

Jan 07, 2018 - 13:05
جلال آباد (پژواک، ١٦ جدى ٩٦): رياست امور زنان نورستان مى گويد که اکثر رويدادهاى خشونت عليه زنان در اين ولايت، با وساطت سران قومى هموار مى گردد. به اساس معلومات اين رياست، در سال جارى خورشيدى در اين ولايت، ٤٥ رويداد خشونت عليه زنان ثبت شده است. به...
Read More

بیش از ۳۰۰ زن دوره‌های کارآموزی در ادارات دولتی را به پایان رساندند

Dec 31, 2017 - 15:53
کابل (پژواک، ١٠ جدى ٩۶): بیش از ۳۰۰ زن، دوره‌های کارآموزی یک ساله در ادارات دولتی را به کمک اداره توسعۀ بین المللی امریکا به پایان رسانده‌اند، که از این تعداد، بیش از ۹۰ تن استخدام شده‌اند. این زنان از طریق پروژه «زنان در حکومت» که تحت برنامه پروموت...
Read More

تورنمنت والیبال زنان در کابل آغاز شد

Dec 18, 2017 - 15:43
کابل(پژواک،٢٧ قوس ٩٦): تورنمنت والیبال بانوان کابل با حضور شش تیم مختلف، در راستای اطلاع رسانی در مورد خطرهای قاچاق انسان، راه اندازی شد.
Read More

ده ها زن بى بضاعت در جوزجان آموزش حرفه را فرا گرفتند

Dec 16, 2017 - 16:00
شبرغان (پژواک،٢٥قوس ٩٦): پنجاه تن از زنان بی بضاعت در ولايت جوزجان، که پس از يک دوره آموزش خياطى و سواد حياتى، سند فراغت به دست آوردند، مى گويند که حالا مى توانند در قسمت تامين معيشت خانواده، نقش برجسته داشته باشند. شگوفه آروين مسوول موسسۀ "عمل مردم...
Read More

زنان بیشتر در محلات عام مورد آزار و اذیت قرار می گیرند

Dec 15, 2017 - 11:47
فیض آباد(پژواک، ۲۴قوس۹۶): یافته های نهاد تحقیقاتی حقوق زنان و اطفال در پنج ولایت نشان میدهد که ۶۶ در صد زنان در محلات عام مورد آزار و اذیت جنسی قرار می گیرند.
Read More

در زابل حتى يک خبرنگار زن هم وجود ندارد

Dec 11, 2017 - 16:04
قلات (پژواک، ٢٠ قوس ٩٦): شمارى از باشندگان زابل، علاوه بر شکايت در مورد نبود خبرنگاران زن در اين ولايت مى گويند که آنها نمى توانند مشکلات خود را بيان کنند.
Read More

برمک: حضور زنان در پوليس نیاز مبرم، اساسی و شرعی است

Dec 08, 2017 - 12:27
کابل (پژواک، ١٧ قوس ٩٦): مقام ها در نشستی در سفارت کانادا در کابل، بر حضور بيشتر و فعال زنان افغان در عرصه هاى مختلف به خصوص پوليس و پروسۀ صلح تاکيد نمودند.
Read More

عبدالله: حضور و نقش زنان در رهبری اداره‌ها يک ضرورت مبرم مى باشد

Dec 06, 2017 - 15:45
کابل(پژواک،۱۵قوس۹۶): رییس اجرایی حکومت، ضمن حمایت از حضور زنان در نهادهای دولتی کشور گفت که حضور و نقش زنان در رهبری اداره‌ها، ضرورت مبرم می باشد و در راستای افزایش نقش و سهم آنها در بخش‌های مختلف، محکم ایستاده است.
Read More

تحقیق: اکثر موارد آزار و اذیت جنسی زنان در محلات عامه صورت می گیرد

Dec 05, 2017 - 17:29
کابل (پژواک، ۱۴قوس ۹۶): یک تحقیق تازه که در پنج ولایت شمالی، غربی، مرکزی و شرقی کشور صورت گرفته است، نشان می دهد که ۶۶ درصد آزار و اذیت جنسی زنان، در محلات عامه صورت می گیرد.
Read More

"نرگس نهان، قربانی روحیه زن ستیزانۀ اعضای ولسی جرگه شد"

Dec 04, 2017 - 16:45
کابل (پژواک،۱۳ قوس۹۶): شبکۀ حمایت از زنان افغانستان و شماری از اعضای ولسی جرگه می گویند که نرگس نهان نامزد رد شدۀ وزارت معادن و پطرولیم، قربانی روحیه زن ستیزانۀ اعضای ولسی جرگه شد.
Read More

وزارت امور زنان: حضور زنان در نهادهای دولتی بهبود یافته است

Dec 04, 2017 - 15:56
کابل(پژواک، ۱۳قوس۹۶): معین وزارت امور زنان می گوید که حضور زنان در نهادهای دولتی به ویژه در سطح تصمیم گیری، با یک افزایش نسبی به ۲۲ درصد رسیده است؛ اما هنوز چالش های زیادی در این زمینه وجود دارد. نبیله مُصلح معین مالی و اداری وزارت امور زنان، امروز...
Read More

رييس جمهور از زنان کشور معذرت خواست

Dec 03, 2017 - 11:08
کابل (پژواک،١٢قوس ٩٦): رياست جمهورى مى گويد که اشاره به کلمه "چادر" در سخنرانی رييس جمهور با استفاده از تعابير رايج محلی بوده و به هيچ وجه به قصد اهانت به مقام شامخ زنان کشور نبوده و نيست و با آنهم اگر احساسات زنان از آن متاثر شده باشد، رئيس جمهور...
Read More

"مورا" از پرداخت ماليات گزاف، مداخلۀ زورمندان و عدم توجه دولت شکايت دارد

Nov 28, 2017 - 12:05
کابل(پژواک، ٧ قوس ٩٦): مجتمع آموزشى زنان "مورا" از پرداخت ماليات گزاف، مداخلۀ زورمندان و عدم توجه دولت به چنين نهادها شکايت کرده مى گويد که اگر اين وضعيت ادامه پيدا کند، اين نهاد با وجود تلاش ها سقوط خواهد کرد. مجتمع تعلیمی و تحصیلی "مورا" ویژه زنان...
Read More

١٥٨ مورد خشونت عليه زنان در دايکندى ثبت شده است

Nov 25, 2017 - 19:29
شهر نيلى (پژواک ٤ قوس ٩٦): مسوولان ریاست امور زنان ولايت دایکندی از ثبت ١٥٨ مورد خشونت علیه زنان طی سال روان خبر میدهند.
Read More

دو دختر جوان یک پدر فقیر به اميد بينايى دوباره زندگى مى کنند

Nov 25, 2017 - 19:26
کندهار (پژواک، ٤قوس ٩٦): خاطرۀ ٢٠ساله و صابرۀ ١٨ساله، دو باشندۀ شهر کندهار که باهم خواهر اند، ١٦سال قبل ديد چشمان شانرا در اثر يک حادثه از دست داده اند.
Read More

گزارش: خشونت عليه زنان در کشور کاهش نيافته است

Nov 25, 2017 - 16:51
کابل (پژواک، ۴ قوس۹۶): گزارش سالانۀ کميسيون مستقل حقوق بشر افغانستان، نشان مى دهد که در ده ماه سال روان ٣٧٧٨ قضيۀ خشونت عليه زنان به ثبت رسيده است، که در مقايسه با سال گذشته کاهش نيافته و هنوزهم فرهنگ معافيت در مورد خشونت عليه زنان، حاکم است.
Read More

"ميزان تغيير نيافتۀ خشونت عليه زنان در افغانستان نگران کننده است"

Nov 25, 2017 - 14:50
کابل (پژواک،٤قوس ٩٦): سازمان ملل متحد و اتحاديۀ اروپا درافغانستان، از ميزان تغيير نيافتۀ خشونت عليه زنان در کشور، شديداً نگراني کرده و مى گويند که براى دستيابى به استعداد بالقوۀ زنان افغان و ظرفيت عظيم آنها در انکشاف، صلح و امنيت، بايدخشونت پايان...
Read More

زنان خبرنگار افغان با استفاده از روند جهانی صداهای اعتراض در مقابل سوء استفاده و خشونت را قدرت بخشیدند.

Nov 25, 2017 - 09:29
مزارشریف - در سالی که هشتگ #metoo، زنان در سراسر جهان را تشویق نمود تا در مورد داستان های شخصی آزار و اذیت جنسی در محل کارشان صحبت کنند، گروهی از زنان خبرنگار تلویزیونی در شمال افغانستان نیز امیدوار هستند تا با بیان قصه های زنان افغان که مورد آزار و...
Read More