خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
زنان
KABUL, Sep 19, 2017: Left to right second Delbar Nazari, Minister of women affairs with other officials at the conference dedicated to the “Establishment of a National Network of Women in Local Governance from Local Authorities held in Kabul”. PAJHWOK/Mohamad Sangar

"شبکه ملی زنان در حکومتداری محلی" ایجاد شد

Sep 19, 2017 - 18:35
کابل (پژواک، ۲۸سنبله ۹۶): ادارۀ مستقل ارگان های محل می گوید که در راستای بهبود نقش زنان در حکومتداری و رسیدگی به مسائل آنان در این زمینه، شبکۀ ملی زنان در حکومتداری محلی ایجاد شده است.
Read More

برخى نهادهاى مدنى در هرات از زنان استفادۀ ابزارى مى کنند

Sep 16, 2017 - 11:59
هرات(پژواک،٢٥سنبله ٩٦): يافته هاى يک گزارش نشان مى دهد که بيش از يکصد ميليون دالر امريکايى در چهارسال گذشته، از سوى کمک کننده هاى بين المللى براى ظرفيت سازى زنان در هرات کمک شده؛ اما بيشترين اين پول حيف و ميل گرديده است. شماری از زنان، اعضاى شورای...
Read More

یونیسف: نیمی از دختران افغان از حفظ الصحۀ عادت ماهانه بی اطلاع هستند

Aug 30, 2017 - 18:18
کابل (پژواک، ۸سنبله ۹۶): صندوق کودکان سازمان ملل متحد(یونیسف) می گوید که نیمی از دختران افغان از حفظ الصحه دورۀ "حیض" یا "عادت ماهانه" بی اطلاع هستند و ۳۸ درصد آنان در این مدت مکتب نمی روند.
Read More

نقش زنان در ادارات دولتى ولايت جوزجان کمرنگ است

Aug 30, 2017 - 16:35
شبرغان (پژواک،٨سنبله ٩٦): شماری از زنان در ولایت جوزجان میگویند که نقش زنان در تشکیل اداری ولایت، خیلی کمرنگ است و در روند استخدام آنها موانع و چالش های زياد وجود دارد. آنها درحالی به این مسایل اشاره میکنند که پیرامون مشارکت زنان درپروسه حکومتداری...
Read More

آزار و اذیت جنسی مانع کار زنان در نهادهای خصوصی و دولتی شده است

Aug 17, 2017 - 16:48
شهرکندز(پژواک،٢٦ اسد٩٦): شمارى از فعالين مدنى ولايت کندز ميگويند که آزار و اذیت جنسی مانع کار زنان در نهادهای خصوصی و دولتی شده است.
Read More

"زنان و دختران به نام خود شان باید صدا زده شوند"

Aug 16, 2017 - 17:01
کابل (پژواک، ۲۵اسد ٩٦): شماری از فعالان مدنی در نشستی، با صدا کردن نامهايی که هویت زنان را لطمه می زند، مخالفت کرده و گفتند که از این به بعد، زنان و دختران به نام خود شان باید صدا زده شوند.
Read More

زنان "کرک" پاک در هرات از کار زیاد و مُزد ناچیز شکايت دارند

Aug 09, 2017 - 14:38
شهرهرات (پژواک،١٨اسد٩٦): شماری از زنان "کرک" پاک در ولايت هرات، از کار زیاد و مُزد ناچیز شکايت می کنند و خواهان حل زودتر مشکلات شان هستند. "کرک" نوعى پشم است که در ميان پشم هاى بز ها ميباشد و از آن در بافتن قالين هاى ابريشمى و ساختن لباس هاى ابريشمى...
Read More

فعالان مدنی باميان:نقش زنان دربخشهاى مختلف بيشتر شود

Aug 08, 2017 - 16:00
باميان (پژواک،١٧ اسد ٩٦):شمارى از فعالان مدنى و حقوق بشر در ولايت باميان مى گويندکه نقش زنان در عرصه هاى مختلف دراين ولايت کمرنگ است و بايد در بخشهاى سياسى،نظامى،فرهنگى و اقتصادى نقش بيشتر به آنان داده شود. زهرامعتمدی رييس دفتر ساحوى کميسيون مستقل...
Read More

بزرگترین گردهمایی زنان و دختران کارآموز در کابل برگزار شد

Jul 31, 2017 - 16:47
کابل (پژواک،۹ اسد ۹۶): بزرگترین گردهمایی زنان و دختران کارآموز پروژۀ "پروموت" و نمایندگان نهادهای دولتی، به منظور شناسایی و بررسی فرصت های کاری برای این قشر، در کابل برگزار شد.
Read More

زنان پکتيکا خواستار تعليم دختران شان هستند

Jul 26, 2017 - 17:07
شرنه (پژواک، ٤ اسد ٩٦): شمارى از ماداران در ولايت پکتيکا شکايت ميکنند که دختران شان نسبت نبود مکاتب ليسه، از تعليم محروم مانده اند.
Read More

" ١٦٣ قضيۀ خشونت عليه زنان در سال ١٣٩٦ ثبت شده است"

Jul 25, 2017 - 17:28
کابل (پژواک،٣ اسد ٩٦): وزارت امور زنان، از ثبت ١٦٣ قضيۀ خشونت عليه زنان در سال ١٣٩٦ خبر داد و گفت که در نتيجه دادخواهى اين وزارت، دو مرکز ثبت شکايات از آزار و اذيت از طريق تيلیفون براى زنان و مردان ايجاد شده است.
Read More

غنى: دختران افغان، مبتکر و با انگیزه ‌اند و به ‌آیندۀ کشور خود باورمند می ‌باشند

Jul 22, 2017 - 17:31
کابل (پژواک، ٣١ سرطان ٩٦): رييس جمهور محمد اشرف غنی، کسب مدال نقره و مقام دوم شجاعت را برای دختران ربات‌ ساز افغان در رقابت های جهانی امریکا، خجسته دانسته و گفته است که همچو طرح ها تصویر جدیدی را از افغانستان به ‌جهانیان ارائه می کند.
Read More

فعالان مدنى خوست خواهان ساخت محلات مناسب براى زنان در شهر شدند

Jul 22, 2017 - 15:03
شهرخوست (پژواک، ٣١سرطان ٩٦): فعالان مدنى و مردم خوست؛ از مسوولان شاروالى و ساير مقامات خوست مى خواهند که محلات مناسب و ويژه به منظور انتظار و نشست زنان در شهر خوست ايجاد نمايند. زنان شهر خوست، بدون شفاخانه ها در محلات ديگر شهر، جاى مناسب براى انتظار...
Read More

نمايشگاه صنايع دستى زنان در جوزجان گشايش يافت

Jul 20, 2017 - 15:56
شبرغان (پژواک،٢٩سرطان٩٦): نمايشگاه صنايع دستى زنان خانواده هاى بى بضاعت، در شهر شبرغان ولايت جوزجان گشايش يافت. اين نمايشگاه، به ابتکارمجمع ملی نهادهای جامعۀ مدنی برگزارشده بود. زنانى که دراين نمايشگاه شرکت کرده بودند، شامل پروگرام آموزشی ده ماهه...
Read More

رییس‌جمهور، موفقیت دختران ربات ‌ساز افغان را تبریک گفت

Jul 19, 2017 - 17:31
کابل (پژواک،۲۸سرطان۹۶): رییس جمهورغنی، کسب مدال نقره از سوی دختران ربات ساز افغان را در رقابت های جهانی ربات تبريک گفته، افزود که این موفقیت نشان می دهد که دختران افغانستان، به رغم دشواری ها میتوانند الگوهای خوبی برای هم نسلان شان درعرصه دانش و تکنالوژی باشند.
Read More

هنرمندان تیاتر برای جلب توجه وکلای پارلمان به مشکلات زنان نمایشنامه اجرا کردند

Jul 18, 2017 - 18:29
کابل (پژواک، ۲۷سرطان ۹۶): شماری از دختران هنرمند، به منظور توجه بیشتر شورای ملی به مشکلات زنان، نمایشنامۀ خود را در حضور برخی از اعضای ولسی جرگه اجرا کردند.
Read More

پیلوت زن افغان در نیمه سفرش به دور جهان به کابل آمد

Jul 10, 2017 - 17:02
کابل(پژواک، ۱۹سرطان۹۶): شایسته، پیلوت زن امریکایی افغان تبار که به عنوان نخستین زن جوان در تاریخ هوانوردی می‌خواهد به تنهایی دور جهان را با طیاره بپیماید، به کابل رسید.
Read More

ده ها تن از زنان در یک حرکت اعتراضی خواستار اصلاحات در نهادهای امنیتی شدند

Jun 15, 2017 - 16:21
کابل( پژواک، ۲۵جوزا ۹۶): ده ها تن از زنان در یک گردهمایی اعتراضی در کابل، ضمن ابراز نگرانی نسبت به افزایش رویدادهای تروریستی در کشور خواستار" اصلاحات بنیادی" در نهادهای امنیتی شدند.
Read More

روز مادر؛ مادران افغان در مورد خود چه می گویند؟

Jun 14, 2017 - 15:12
کابل (پژواک،۲۴جوزا ۹۶): امروز، به پاس زحمات مادران در کشور، روز مادر نام گذاری شده؛ اما شماری از مادران می گویند که با توجه به وضعیت کشور، شرایط زندگی آنان سخت تر و مسوولیت های شان سنگین تر شده است.
Read More

رولا غنی: مادران حس صلح، همدیگرپذیری و وطندوستی را در فرزندان خود تقویت کنند

Jun 13, 2017 - 17:04
کابل (پژواک،۲۳ جوزا۹۶): بانوی اول کشور، در پیامی به مناسبت روز مادر، از مادران خواسته است که برای یک افغانستان امن و با ثبات، فرزندان خود را در راستای صلح، همدیگر پذیری و وطن دوستی پرورش دهند.
Read More