خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
دین و فرهنگ

خبرنگاران: چالش ها در برابر ما زياد است

Mar 18, 2018 - 17:06
کابل(پژواک،٢٧حوت ٩٦): شمارى از خبرنگاران و فعالان رسانه يى در کشور مى گويند که چالش ها در برابر شان زياد است و حکومت در امر رسيدگی به اين چالش ها، در حد شعار و ايجاد قوانين، کار کرده و برای عملی کردن آن، هيچ اقدامی نکرده است.
Read More

نمايشگاه دو روزۀ نقاشی، خطاطی و میناتوری در کابل گشايش يافت

Mar 18, 2018 - 17:04
کابل (پژواک،۲۷حوت ۹۶):١٥٠ اثرنقاشی، خطاطی و میناتوری هنرمندان کشور، در نمايشگاهى به پیشواز سال نو ١٣٩٧ در شهر کابل به نمايش گذاشته شد.
Read More

ميلۀ "گل بادام" در شهر ایبک مرکز سمنگان برگزار شد

Mar 18, 2018 - 16:08
ايبک (پژواک، ٢٧حوت ٩٦): ميلۀ "گل بادام" به اشتراک ده ها تن از شعرا و نويسندگان، در شهر ايبک مرکز ولايت سمنگان با سرودن اشعار، رونمايى يک مجموعۀ شعرى و نمايش نقاشى و خطاطى برگزار شد.
Read More

علاقمندى دختران در دايکندى به کار خبرنگارى افزايش يافته است

Mar 18, 2018 - 11:13
نيلى (پژواک،٢٧حوت ٩٦): با آنکه سنت های حاکم در ولايت دايکندی بر فعاليت های دختران خبرنگار اين ولايت سايه افگنده؛ اما آنان بيشتر از گذشته به فعاليت هاى رسانه ای علاقمند شده اند.
Read More

قانونی: ما تقسیم و تجزیه افغانستان را به هیچ صورتی به بهانه مناطق امن نخواهیم پذیرفت

Mar 15, 2018 - 16:56
چاریکار(پژواک، ٢٤ حوت ٩٦): شماری از سیاسیون در پروان با طرح واگذاری برخی از بخش های کشور به عنوان مناطق صلح به طالبان که از سوی گلبدین حکمتیار ارایه شده، مخالفت نمودند.
Read More

رسانه ها در روند توسعه وخودکفايى زنان نقش برجسته دارند

Mar 15, 2018 - 15:18
کابل(پژواک،۲۴حوت ۹۶): مسئولان مى گويندکه زنان بايد قادرشوند تا در زمينه هاى اقتصادى،اجتماعى،سياسى و محيط زيستى فعاليت نمايند و در اين راستا نقش رسانه ها مهم و برجسته مى باشد. سيد حسين فاضل سانچارکی معين نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ درنشستی که امروز...
Read More

نمایشگاهی از نسخه‌های خطی قرآنکریم در کابل برگزار شد

Mar 13, 2018 - 18:41
کابل (پژواک ۲۲حوت ۹۶): نخستين نمایشگاه نسخه‌های خطی قرآنکریم که در ده سال گذشته در کابل و هشت ولایت دیگر آفریده شده‌، امروز برگزارگردید. مسئولان وزارت اطلاعات وفرهنگ گفته اند که در این نمایش‌گاه، در کنار آن نسخه‌های خطی قرآنکریم که در آرشیف ملی...
Read More

نمایشگاه عکس به مناسبت قیام ۲۴ حوت هرات راه اندازی شد

Mar 12, 2018 - 17:54
کابل (پژواک، ٢۱ حوت٩۶): به پیشواز ۳۹مین سالگرد قیام ۲۴ حوت هرات، نمایشگاه عکس در مورد این رویداد بزرگ راه اندازی شد.
Read More

وضعیت دسترسی به اطلاعات در کشور نگران کننده خوانده شد

Mar 12, 2018 - 15:20
کابل (پژواک، ۲۱حوت ۹۶): یک نهاد حامی خبرنگاران و رسانه ها می گوید که دسترسی به اطلاعات در کشور محدود شده و خبرنگاران، در این زمینه با فشارهای فزاینده یی مواجه هستند. عبدالمجیب خلوتگر رئیس دفتر نی (حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان) امروز در یک...
Read More

بیش از ۱۵۰۰ بنا و ساحۀ تاریخی کشور به عنوان میراث ملی به ثبت رسیده است

Mar 11, 2018 - 19:00
کابل (پژواک، ٢٠ حوت ٩٦): سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید که بیش از ۱۵۰۰ بنا و ساحۀ تاریخی، به عنوان میراث ملی- فرهنگی کشور، به ثبت رسیده و این روند بخاطر بازسازی و مراقبت از این آثار، ادامه خواهد یافت.
Read More

حدود ۱۷۰۰ زن به عنوان خبرنگار و کارمند رسانه یی در افغانستان کار می کنند

Mar 10, 2018 - 15:50
کابل ( پژواک، ۱۹حوت ۹۶) : یافته های یک نهاد حامی زنان خبرنگار نشان می دهد که در حال حاضر، حدود ۱۷۰۰ زن به عنوان خبرنگار و کارمند رسانه یی، در رسانه های مختلف افغانستان کار می کنند. فریده نیکزاد رئیس مرکزحمایت از خبرنگاران زن در افغانستان، این موضوع...
Read More

عبدالله: افغانستان در خطیرترین حالات تاریخ معاصر قرار دارد

Mar 09, 2018 - 14:59
کابل (پژواک،۱۸حوت۹۶): رییس اجرایی حکومت مى گويد که باجود دستاوردها و پیشرفت ها، افغانستان در خطیرترین حالات تاریخ معاصر قرار دارد.
Read More

معترضين غزنى اجساد افراد کشته شده را به خاک سپردند

Mar 08, 2018 - 16:51
شهرغزنى(پژواک، ١٧ حوت ٩٦): معترضين غزنى در روز ششم اعتراضات خود، مراسم جنازۀ افراد کشته شده را ادا نموده و به خاک سپردند.
Read More

نگين خپلواک؛ از اتاق های پرورشگاه تا سکوهای بين المللی

Mar 08, 2018 - 11:22
کابل(پژواک،١٧حوت ٩٦): نگين خپلواک نخستين رهبر آرکستر زن در افغانستان که شهرتش زبان زد جهان شده و بزرگترين آرزويش رهبرى آرکستر مسلکى است، مى گويد که هنوزهم جامعه آماده نيست راهى را که او با مشکلات زياد پيموده است بپذيرد. نگين، در يک خانوادۀ فقير در...
Read More

"مردم به موسيقی احترام بگذارند و به آن مخالفت نکنند"

Mar 07, 2018 - 12:11
کابل(پژواک،١٦حوت ٩٦): انستيتیوت ملی موسيقی افغانستان که در اين اواخر، چندين جايزۀ بين المللى را کسب کرده است، به محلى مناسب براى تعداد زيادى از دختران و پسران محروم و روى سرک که مى خواهند آموزش موسيقى را فراگيرند، مبدل شده است. اين انستيتیوت، در سال...
Read More

مردم پکتیا: نشرات بعضی رسانه ها خلاف فرهنگ و منافع ملی می باشد

Mar 06, 2018 - 18:18
گردیز(پژواک،۱۵حوت۹۶): اکثر باشندگان پکتیا نشرات بعضی رسانه ها را مناسب نمی دانند و می گویند که بعضی نشرات آنها، خلاف منافع ملی و در تضاد با ارزشهای افغانی می باشد.
Read More

"فعالیت موازی در امور باستان شناسی کشور نگران کننده است"

Feb 27, 2018 - 16:32
کابل( پژواک، ۸حوت ۹۶): رئیس اداره باستان شناسی وزارت اطلاعات و فرهنگ، با ابراز نگرانی از "تقسیم" این اداره به چند بخش می گوید که فعالیت موازی دراین زمینه، به امور باستان شناسی کشور آسیب زده است. میراحمد جوینده، این نگرانی را امروز طی مراسمی در کابل...
Read More

"علما بايد در مورد ترویج تغذیۀ سالم، دولت را ياری کنند"

Feb 27, 2018 - 16:09
کابل(پژواک، ٨ حوت ٩٦): وزارت ارشاد، حج و اوقاف؛ تغذیۀ سالم و به موقع را یگانه راه مبارزه با بیماری های سوءتغذی و قدکوتاهی دانسته، از علمای دین خواست که آگاهی دهی در رابطه به اهمیت تغذیه را، در تبلیغات شان بگنجانند. فیض محمد عثمانی وزیر ارشاد، حج و...
Read More

"همه قضایای خشونت علیه خبرنگاران مورد بررسی قرار گرفته است"

Feb 26, 2018 - 19:49
کابل (پژواک ٧ حوت ٩٦): معاونيت دوم رياست جمهورى ميگويد که پس از شروع به کار کمیته مشترک حکومت و رسانه ها، همه قضایای خشونت علیه خبرنگاران مورد بررسی قرار گرفته است.
Read More

مشاعره عنعنوی"کيږدۍ" در کابل برگزارشد

Feb 26, 2018 - 18:27
کابل (پژواک، ۷حوت۹۶): مشاعره عنعنوی "کيږدۍ" در شهر کابل برگزار شد که شاعران پيرامون زندگى امور کوچى ها و ده نشين اشعار شان را سرودند.
Read More