خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
مهاجرين

خانواده هاى بيجاشدۀ ولسوالى جانيخيل خواستار کمکهاى اوليه شدند

Sep 13, 2017 - 15:33
خوست (پژواک، ٢٢ سنبله ٩٦): باشندگان ولسوالى جانيخيل ولايت پکتيا که در اين اواخر، از اثر جنگها در ولسوالى نامبرده، به ولايت خوست بيجا شده اند؛ از دولت و ادارات کمک کننده خواسته اند که با آنها کمک مواد اوليۀ خوراکى و غيرخوراکى نمايند.
Read More

صدها خانواده در اثر جنگ ها در پکتيکا بيجا شده اند

Sep 08, 2017 - 10:34
شرنه (پژواک، ١٦سنبله ٩٦): صدها خانواده، از اثر جنگ هاى متواتر در ولسوالى گومل پکتيکا بيجا شده و فعلاً با مشکلات زياد مواجه اند. سيدشاه يکى از بيجا شده ها، امروز(١٦سنبله) به آژانس خبرى پژواک گفت که از يک ماه گذشته بدينسو، جنگ متداوم در گومل جريان...
Read More

"روزى براى ما عيد است که نان داشته باشيم"

Sep 01, 2017 - 10:04
کابل (پژواک۱۰ سنبله ۹۶): بیجاشدگان داخلی در شهرکابل، خواهان کمک از حکومت در راستاى مشکلات اقتصادى و بيکارى هستند و می گویند که چالش هاى زندگى، فرصت تجليل از عيد را به آنها نمى دهد.
Read More

بلخى: وزارت مهاجرین در مبارزه با فساد دستاوردهای چشمگیر داشته است

Aug 30, 2017 - 18:07
کابل (پژواک، ٨ سنبله ٩٦): کمیتۀ مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه علیه فساد اداری MEC))؛ گزارش نظارت و ارزیابی از پالیسی مبارزه علیه فساد را که از سوی وزارت مهاجرین به اساس تعهد حکومت در کنفرانس بروکسل تهیه شده است، اعلام کرد.
Read More

طرح تعديل قانون مسافرت و اقامت اتباع خارجی در قلمرو افغانستان تاييد شد

Aug 29, 2017 - 18:32
کابل (پژواک، ٧ سنبله ٩٦): کابينۀ افغانستان، طرح تعديل قانون مسافرت و اقامت اتباع خارجی در قلمرو افغانستان به هدف جلب سرمايه گذارى خارجى و فراهم آورى تسهيلات براى عبور و مرور تجار و سرمایه گذاران را، تاييد کرده است.
Read More

تا شش ماه آینده ٧٠٠هزار مهاجر افغان در پاکستان راجستر ميشود

Aug 21, 2017 - 16:37
کابل (پژواک، ٣٠ اسد ٩٦): ده هزار افغان ناثبت شده، در پاکستان ثبت و قرار است تا شش ماه ديگر اين رقم به ٧٠٠هزار تن برسد. در خبرنامه وزارت مهاجرين کشور آمده است که برنامه ثبت مهاجرين افغان در پاکستان، در ٢٥اسد ماه جارى آغاز شده است. خبرنامه افزوده است...
Read More

دولت آلمان روند اخراج اجباری پناهجویان افغان را توقف داد

Aug 12, 2017 - 16:16
کابل (پژواک، ۲۱اسد۹۶): وزارت امورمهاجرین افغانستان، با استقبال از تصمیم اخیر آلمان در توقف اخراج اجباری پناهجویان افغان از آن کشور، از تمامی کشورهای اروپایی خواست تا همانند آلمان وضعیت کنونی افغانستان را مورد بررسی مجدد قرار بدهند. در خبرنامه...
Read More

قضيۀ قطع لين هاى برق از سوى رييس امور مهاجرين ننگرهار بررسى ميشود

Aug 10, 2017 - 17:24
جلال آباد (پژواک، ١٩ زمرى ٩٦): رييس شوراى ولايتى ننگرهار مى گويد که قضيۀ قطع لين هاى برق مردم در ناحيۀ سوم شهر جلال آباد از سوى رييس امور مهاجرين اين ولايت را بررسى مى کند.
Read More

"برای مدیریت مهاجرت درکشور بايد مديريت مشترک ايجاد شود"

Aug 09, 2017 - 18:10
کابل (پژواک، ١٨ اسد ٩٦): "انستيتيوت صلح، رسانه و حکومتداری خوب" برای مدیریت مهاجرت درکشور؛ خواستار ایجاد کمیتۀ مشترک کاری متشکل از نهادهای رسانه یی و وزارت های سکتوری گردید.
Read More

مرکز چاپ پاسپورت‌های الکترونیکی برای مهاجرین افغان افتتاح شد

Aug 08, 2017 - 19:51
کابل (پژواک، ۱۷اسد ۹۶): مرکز چاپ پاسپورت‌های الکترونیکی برای مهاجرین افغان مقیم ایران، پاکستان وعربستان سعودی در وزارت امور خارجه گشایش یافت.
Read More

در هفت ماه سال جاری میلادی بیش از ۱۵۳ هزار تن در کشور بیجا شده‌اند

Aug 01, 2017 - 19:35
هرات (پژواک، ۱۰ اسد ۹۶): وزیرامور مهاجرین، از بیجا شدن بیش از ۱۵۳ هزار تن براثر جنگ و نا‌امنی در هفت ماه گذشته در کشور می‌دهد و می‌گوید اضافه از ۱۶ میلیون دالر برای رسیدگی به نیازمندی‌های این قشر اختصاص یافته است.
Read More

به ٧٠٠ هزار مهاجر افغان در پاکستان کارت مهاجرت داده مى شود

Jul 22, 2017 - 15:32
کابل (پژواک، ٣١ سرطان ٩٦): روند ثبت نام و توزيع کارت مهاجرت، براى حدود ٧٠٠ هزار افغان فاقد مدرک مهاجرت در پاکستان آغاز شده و قرار است در شش ماه آينده تکميل شود. در خبرنامه وزارت امور مهاجرين و عودت کنندگان افغانستان آمده است که بر اساس توافق ميان...
Read More

بيش از ده هزار مهاجر در یک هفته وارد کشور شده اند

Jul 17, 2017 - 14:30
کابل (پژواک، ۲۶سرطان۹۶) وزارت مهاجرین وعودت کنندگان می گوید که در يک هفته، بیش از ده هزار مهاجر، از کشورهای همسایه به کشور برگشته اند. در اعلامیۀ این وزارت که امروز به آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است که ده هزار و ۵۶۵ نفر مهاجرافغان که در کشورهای...
Read More

بيجاشدگان در ننگرهار هنوزهم مشکلات دارند

Jul 02, 2017 - 12:07
جلال آباد(پژواک،١١سرطان ٩٦): ريیس ادارۀ بین المللی مهاجرین ملل متحد در افغانستان می گوید که بازگشت کنندگان و آواره ها در ولایت ننگرهار، هنوزهم مشکلات دارند. فاطمه عبدالله در جریان سفر خود به ننگرهار، با خانواده های بیجاشدگان داخلی و مهاجرین بازگشت...
Read More

وزير امورمهاجرين: وضعیت افغانستان مناسب عودت اجباری نمی ­باشد

Jun 20, 2017 - 16:20
کابل(پژواک، ٣٠ جوزا ٩٦): وزارت امورمهاجرین، از کشورهای میزبان مهاجرپذير خواست تا در رسیدگی دوسیه­ های پناهجویان افغان بطور مساویانه و بدون تبعیض، تجدید نظر کنند؛ زيرا وضعیت افغانستان مناسب عودت اجباری نمی ­باشد.
Read More

با ١٣٨خانوادۀ بيجاشده در سمنگان مواد اوليه و پول نقد کمک شد

May 29, 2017 - 15:09
ايبک (پژواک، ٨ جوزا ٩٦): بانک جهانى، با ١٣٨ خانوادۀ بيجاشده در ولايت سمنگان، در مجموع ٣١ تن مواد غدایی و نزديک به ٢.٥ ميليون افغانى پول نقد مساعدت کرد.
Read More

"از فساد گسترده در توزیع نمره های زمین برای مهاجرین در لغمان خبر داد"

May 28, 2017 - 15:19
کابل (پژواک، ۷جوزا ۹۶): وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان می گوید که در روند توزیع نمره های زمین برای مهاجرین در دو شهرک لغمان، فساد گسترده صورت گرفته و افراد متهم، به څارنوالی معرفی شده اند.
Read More

اسکان ٧٠٠ هزار مهاجر افغان در پاکستان شکل قانونى مى گيرد

May 25, 2017 - 16:02
کابل (پژواک،٤جوزا٩٦): قراراست که در چند هفتۀ آينده، روند ثبت نام ٧٠٠ هزار مهاجر افغان در پاکستان راه اندازى شود که با اين کار، بودوباش آنها درآن جا شکل قانونى را به خود مى گيرد. حفيظ احمد مياخيل مشاورمطبوعاتى وزرات امورمهاجرين وعودت کنندگان...
Read More

تحقیق:مشکلات جدی در بخش های مهاجرت و معادن وجود دارد

May 24, 2017 - 17:53
کابل(پژواک،٣ جوزا ٩٦): واحد تحقيق و ازريابى افغانستان مى گويد، وزارت مهاجرين ضمن اين که به حاشيه رانده شده،مانع بزرگ حکومتدارى مهاجرت مى باشد و اعتبار خود را نيزاز دست داده است، اما وزير اين اظهارات را رد مى کند.
Read More