خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
صحت

نیازمندی معلولان به خدمات صحی و بازتوانی رو به افزایش است

Sep 19, 2017 - 19:10
کابل (پژواک، ۲۸ سنبله ۹۶): وزارت صحت عامه می گوید که شمار معلولان در کشور، به حدود یک میلیون تن می رسد و نیازمندی این قشر به خدمات صحی و بازتوانی، افزایش یافته است.
Read More

داکتران و دوافروشان در ننگرهار دست به اعتصاب کاری زده اند

Sep 18, 2017 - 16:51
جلال آباد(پژواک،٢٧سنبله٩٦): داکتران و دوافروشان شهر جلال آباد مرکز ولايت ننگرهار، به سبب افزايش دزدی ها، حملات هدفمند بر آنها و نا امنى هاى ديگر، دست به اعتصاب کاری زده و هشدار داده اند که سکتور صحی را تا زمان حل شدن مشکلات يادشده به روى مردم مسدود...
Read More

وزارت صحت عامه خواهان همکارى در تطبيق استراتیژی ملی وقایه از خودکشی شد

Sep 17, 2017 - 16:46
کابل (پژواک، ٢٦ سنبله ٩٦): وزارت صحت عامۀ افغانستان، بدون ارایه آمار تازه از میزان خودکشی ها در کشور، از ارگان هاى مختلف خواست تا آن وزارت را در راستاى استراتیژی ملی وقایه از خودکشی همکارى کنند.
Read More

مرد جوانی که به زردی سیاه مبتلا شده است؛ بخاطر هزینۀ معالجه اش سرگردان است

Sep 16, 2017 - 18:11
کابل(پژواک،۲۵سنبله ۹۶): مرد جوانی که به بیماری صعب العلاج زردی سیاه مبتلا شده است، ماه هاست که در پایتخت همراه با همسر جوانش کارهای شاقه می کند؛ اما می گوید که نتوانسته است هزینۀ تداوی اش را به دست آورد.
Read More

نخستین عملیات موفقيت آميز جراحی حنجره در کابل صورت گرفت

Sep 05, 2017 - 16:57
کابل(پژواک، ۱۴ سنبله ۹۶): برای نخستین بار در کشور، عملیات جراحی حنجرۀ یک کودک، از سوی متخصصان افغان در شفاخانه امان الله خان کابل صورت گرفت و مسوولان می گویند که این جراحی، موفقیت آمیز بوده است. ریاست عمومی امنیت ملی، در خبرنامه یی که به دسترس آژانس...
Read More

حدود ٦٠ درصد باشندگان ولايت کندهار به خدمات صحى دسترسى ندارند

Sep 04, 2017 - 13:23
کندهار (پژواک، ١٣سنبله٩٦): حدود ٦٠ درصد باشندگان ولايت کندهار، درحالى به سهولتهاى صحى دسترسى ندارند که باشندگان ولايات همسايۀ آن نيز بخاطر تداوى شان به اين ولايت ميروند. همچنان باشندگان اين ولايت شاکى اند که با گذشت يک و نيم دهه، اکنون نيز مراکز...
Read More

شمار محصلان افغان رشته های طبی در ایران کاهش یافته است

Sep 03, 2017 - 15:52
کابل(پژواک، ۱۲ سنبله ۹۶): منابع محلی در ایران می گویند که شمار محصلان افغان که در رشته های مختلف طب در این کشور درس می خوانند، در سال تحصیلی ۱۳۹۵ نسبت به سال قبل آن کاهش یافته است.
Read More

غنى : درتداوى مجروحان ازتمامى امکانات استفاده گردد

Sep 02, 2017 - 23:29
کابل (پژواک ١١ اسد ٩٦): رييس جمهور غنى به داکتران موظف شفاخانه سردارمحمد داوود خان هدايت داد که ازتمامى امکانات براى تداوى مجروحين استفاده نمايند .
Read More

نخستین مخزن معلومات صحی در چارچوپ وزارت صحت عامه ايجاد شد

Aug 29, 2017 - 16:58
کابل (پژواک، ٧ سنبله ٩٦): نخستین مخزن معلومات صحی در چارچوپ وزارت صحت عامه به هدف انسجام و استفادۀ بهتر از ارقام صحی، جهت بهبود پلان گذاری، تصمیم گیری و نظارت از برنامه ها ایجاد شد.
Read More

در شفاخانۀ صحت روانى کابل بانک اطلاعاتی و بخش عاجل ايجاد شد

Aug 28, 2017 - 17:39
کابل (پژواک، ٦ سنبله ٩٦): در شفاخانه صحت روانى کابل، به کمک مالى بانک جهانى در کنار ترميم ساختمان بخش تداوى زنانه، بانک اطلاعاتی و بخش عاجل ايجاد و زمينۀ پنج بستر براى تداوى کودکان نيز مساعد شده است.
Read More

بيمارى "کنگو" جان ١٣ تن را گرفته و ٤٢ تن ديگر به آن مصاب شده اند

Aug 28, 2017 - 17:36
هرات (پژواک،٦سنبله ٩٦): تب خونريزى دهندۀ "کنگو" که بيشتر در هنگام ذبح مواشی به انسان انتقال مى يابد؛ در سال روان، جان دست کم ١٣ تن را در ولايت هرات گرفته و ٤٢ تن ديگر مصاب به اين مرض مى باشند.
Read More

۲۰ کودک مبتلا به سوراخ قلب در چين تداوى مى شوند

Aug 27, 2017 - 17:26
کابل (پژواک، ۵ سنبله ۹۶): هيئت صليب سرخ کشور چين، با اعلام همکاری گسترده‌ با هلال احمر افغانستان می گويد که زمينۀ تداوی بيماران را در داخل افغانستان با ارسال داکتران معالج فراهم ساخته و درمان از راه دور را نيز روی دست می گيرد. در خبرنامۀ دفتر...
Read More

ديدبان شفافيت: برخى مراکز صحى از فساد و ضعف مديريت رنج مى برند

Aug 23, 2017 - 15:50
کابل (پژواک،اول سنبله ٩٦): يافته هاى تازۀ ديدبان شفافيت افغانستان نشان مى دهد که باوجود مصرف صدها ميليون دالر دربخش سکتور صحت، هنوزهم شمار زيادى از مراکز صحى در کشور، با چالشهاى جدى از جمله ضعف مديريت، فساد و کمبود برق و آب آشاميدنى مواجه است...
Read More

در سال جاری٤٥٢ جسد و زخمی به شفاخانۀ ملکی ارزگان انتقال داده شده اند

Aug 16, 2017 - 18:24
ترينکوت (پژواک،٢٥اسد٩٦): ريیس شفاخانۀ ملکی ولایت ارزگان می گوید که درسال جاری، ٤٥٢جسد و زخمی از جنگها به این شفاخانه انتقال داده شده اند.
Read More

وزير صحت عامه: فساد مانع پیشرفت در سکتور صحت شده است

Aug 15, 2017 - 17:01
کابل (پژواک، ٢٤ اسد ٩٦): اشتراک کنندگان نشست معرفى ستراتیژی مبارزه با فساد در سکتور صحت مى گويند براى برچيدن فساد از اين سکتور کارهاى شده؛ اما هنوزهم فساد مانع رساندن خدمات بهتر صحى به قشر آسيب پذير مى شود.
Read More

تعداد اطفال واکسين نشده فلج در ننگرهار کم شده است

Aug 14, 2017 - 17:14
جلال آباد (پژواک،٢٣اسد٩٦): مسوولين رياست صحت عامۀ ننگرهار میگویند که تعداد آنعده اطفال که از تطبیق واکسین پولیو در این ولایت بازمانده اند، نسبت به گذشته کاهش یافته است.
Read More

بيش از هفت هزار طفل در بدخشان از تطبيق واکسين پوليو محروم اند

Aug 14, 2017 - 16:14
فيض آباد (پژواک،٢٣ اسد ٩٦): مسوولان محلى در بدخشان مى گويند که کمپاين واکسين پوليو در اين ولايت، در شرايطى آغاز گرديده است که بيش از ۷۰۰۰ طفل زیر پنج سال، در ساحۀ حاکميت طالبان از تطبيق واکسين محروم اند.
Read More

مقرره اخذ فيس در مراکز صحى دولتى از سوى کابينه تاييد شد

Aug 13, 2017 - 17:50
کابل (پژواک، ٢٢ اسد ٩٦): کابينه، مقرره اخذ فيس در مراکز صحى دولتى را در حالى تاييد نموده که برخى ها اين اقدام را خلاف قانون مى دانند و به گفته وزير صحت عامه، در حال حاضر نيز در اين مراکز به شکل پنهانى پول پرداخت مى شود. در مادۀ پنجاه و دوم قانون...
Read More

نزديک به ده مليون کودک تحت پوشش واکسين فلج اطفال قرار مى گيرند

Aug 13, 2017 - 14:55
کابل (پژواک، ٢٢ اسد ٩٦): وزارت صحت عامه در آغاز دور سوم کمپاین محو فلج اطفال، اعلام کرد که در اين دور ٩،٩ میلیون کودک به شمول ٩٠ هزار کودک بازمانده از واکسين دور دوم، تحت پوشش قرار خواهند گرفت. داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه، امروز در مراسم...
Read More

اولين واقعۀ پوليو در زابل ثبت شده است

Aug 10, 2017 - 13:27
قلات(پژواک، ١٩ اسد ٩٦): اولين واقعۀ پوليو در ولايت زابل ثبت گرديده و با ثبت آن، تعداد واقعات پوليو در سطح افغانستان به شش مورد رسيد. لعل محمد توخى رييس صحت عامۀ زابل، به تاريخ(١٩ اسد) به آژانس خبرى پژواک گفت که اين رويداد، در منطقۀ زيارت ولسوالى...
Read More