خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قرارداد اعطای جواز سرمایه‌گذاری شبکۀ ملی فایبرنوری امضا شد

قرارداد اعطای جواز سرمایه‌گذاری شبکۀ ملی فایبرنوری امضا شد

Mar 18, 2018 - 18:08

کابل (پژواک، ٢٧ حوت ٩٦): قرارداد اعطای جواز سرمایه‌گذاری شبکۀ ملی فایبرنوری به ارزش ۳۸۳ میلیون دالر به ‌امضا رسید.

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که در حضورداشت رئیس‌جمهور غنی، قرارداد اعطای جواز سرمایه‌گذاری شبکۀ ملی فایبرنوری، میان اداره اترا و شرکت‌های افغان بیسیم، اتصالات و گروپ مشورتی آسیا به ارزش ۳۸۳ میلیون دالر به امضا ‌رسید.

منبع افزوده است که جلسۀ شورای عالی اقتصادی، قبل از ظهر امروز به ریاست محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور، در ارگ دایر گردید که در بخش نخست، طرح بودجه و تشکیلات سال ۱۳۹۷ ادارۀ اترا را به‌منظور بحث بیشتر به جلسۀ بعد موکول کرد.

جلسه پس از بحث همه‌جانبه فیصله نمود که ادارۀ اترا باید استراتیژی واضح و پلانِى با دورنمای روشن را روی‌دست گیرد و روی مسلکی‌شدن، ارتقای ظرفیت و تخنیکی‌شدن این اداره کار نماید.

رئیس‌جمهورغنی بر کاهش قیمت مصرف تيلیفون و انترنت تأکید کرد و گفت که ادارۀ اترا روی طرحی کار کند تا بتواند هزینه‌های مصرفی را کاهش بخشد.

وی افزود، در مکان‌هايی که تاورها تحت تهدیدهای امنیتی قرار دارند، روی بدیل آن فکر شود و نیز از ولسوالی‌ها تصویر واضح وجود داشته‌باشد.

رئیس‌جمهور کشور، با اشاره به طرح بودجه و تشکیلات سال جدید اداره اترا خاطرنشان کرد که باید پاسخ‌های دقیق به پرسش‌های مطرح‌شده دراین خصوص ارائه شود و در جلسات بعد، به‌منظور تصویب بودجۀ اداره اترا به تفصیل بحث صورت گیرد.

در طرح متذکره که از سوی مسوولین اداره اترا ارائه گردید پیرامون بودجه، کیفیت خدمات، صدور جوازعرضه خدمات، جلوگیری از فعالیت‌های غیر مجاز، ارتقای ظرفیت، دیجیتال سازی نشرات تلویزیونی، بهبود چارچوب مقررات، نهایی سازی استخدام طرزالعمل استخدام در اداره اترا و حقوق کارمندان و فعالیت‌های داخلی اترا، مشکلات و پیشنهادات معلومات ارائه گردیده‌است.

در ادامه، طرح وزارت مخابرات در رابطه به استفاده از تکنالوژی در تعلیم و صحت از سوی معین آن وزارت به جلسه مطرح گردید.

پس از بحث‌های مفصل، فیصله شد که وزارت‌های مخابرات، معارف، اداره‌های اترا، احصائیه مرکزی و تدارکات ملی، مشترکاً روی طرح مذکور کار نمایند و دراین زمینه تقسیم وظایف و اولویت‌بندی واضح وجود داشته‌باشد. هم‌چنان تأکید شد که چگونگی استفاده از چهار ترانسپاندر مورد غور قرار گیرد.

در طرح مذکور، پیرامون توسعه تکنالوژی معلوماتی در بخش تعلیم و صحت، شامل ساختن تکنالوژی معلوماتی در نصاب درسی معارف بحث گردیده که در چهار مرحله تطبیق خواهد شد.

در بخش دیگر جلسه، روی طرح تحلیل مارکیت شرکت‌های حمل و نقل هوایی که از سوی مسوولین ادارۀ هوانوردی ملکی ارائه گردید، به‌گونۀ مفصل بحث شد.

شورای عالی اقتصادی پس از بحث‌های همه‌جانبه فیصله نمود که شرکت‌های هوایی، نیاز به بررسی بیشتر دارند و باید روی مدیریت سالم، آوردن اصلاحات، ارتقای ظرفیت کاری، مسلکی و تخنیکی شرکت آریانا بحث بیشتر صورت گیرد.

جلسۀ تأکید کرد که باید به شرکت‌های هوایی داخلی امتیاز قایل شویم و با کمپنی‌های هوایی خارجی، زمینۀ گسترش همکاری‌های بیشتر فراهم گردد.

شورای عالی اقتصادی بر افزایش عواید و بازاریابی شرکت‌های هوایی داخلی تأکید کرد و فیصله نمود که گروپ کاری به شمول وزارت‌های مالیه و اقتصاد به قسم مشترک، در مورد معیارهای جوازدهی در این زمینه کار نمایند.