خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزیر زراعت: در سال آینده نزديک به ٣٠ ميليون نهال در کشورغرس مى شود

وزیر زراعت: در سال آینده نزديک به ٣٠ ميليون نهال در کشورغرس مى شود

Mar 07, 2018 - 19:03

کابل (پژواک،١٦ حوت ٩٦): همزمان با آغاز کمپاین سراسری غرس نهال، وزیر زراعت، مالداری و آبیاری اعلام کرد که در سال ۱۳۹۷، بيش از ٢٩،٥ ميليون نهال در مناطق مختلف کشور غرس خواهد شد.

نصير احمد درانى، این موضوع را امروز در آغاز کمپاین بهاری غرس نهال که در ساحه بند قرغه کابل آغاز شد، بیان کرد.

وزیر زراعت، مالداری و آبیاری در این مراسم که با عنوان "فضاى سبز، صحت سالم" و با حضور رئیس اجرایی حکومت و شماری از نماینده های مردم در شورای ملی  برگزار شده بود، گفت که از این تعداد، ٣٠٠ هزار نهال تنها در ساحه بند غرقه غرس می شود.

وى، غرس نهال را براى پاکی هوا و کاهش تغييرات منفی اقليمى مؤثر خواند و از اقشار مختلف مردم خواست که در این کمپاین نقش بگیرند و هر کدام يک نهال غرس کنند.  

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت، در سخنان خود، تغییرات اقلیمی و کاهش بارندگی در کشور را نگران کننده خواند.

اما به گفته وی، اجرای برنامه گسترده غرس نهال در کشور و سهم گیری مردم در این برنامه، بر کاهش اثرات منفی تغییرات اقلیمی تاثیر گزار است.

رئیس اجرایی حکومت ابراز امیدواری کرد که طرح تازۀ صلح حکومت، نتیجه بخش باشد و صلح در سال آینده در کشور تامین شود.

هفته گذشته، حکومت افغانستان در کنفرانس روند کابل، طرح تازه صلح خود را اعلام کرد. محمد اشرف غنی رئیس جمهور گفت که دولت افغانستان می خواهد بدون پیش شرط با طالبان، آتش بس کند و با آنان در هر جایی که باشند بخاطر صلح مذاکره کند.

تعدیل قانون اساسی، آزادی زندانیان طالبان، و خارج کردن نام مقام های این گروه از فهرست سیاه بین المللی، از دیگر  موارد عمده این طرح بود که رئیس جمهور بیان کرد.

Tags: