خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

توزيع هفتاد هزار نهال مثمر در سرپل آغاز شد

توزيع هفتاد هزار نهال مثمر در سرپل آغاز شد

Mar 06, 2018 - 14:57

سرپل (پژواک، ١٥ حوت ٩٦): رياست زراعت سرپل، توزيع هفتاد هزار نهال مثمر به هدف احداث باغ ها در ٨٠٠ جريب زمين به ٥٦٠ تن در مرکز و ولسوالى هاى اين ولايت را آغاز کرد.

داکتر کنشکا حمیدی آمر باغداری ریاست زراعت سرپل گفت که هزینۀ مجموعى اين نهال ها به چهار ميليون افغانى مى رسد، که پنجاه درصد آن را اين رياست و متباقى را مردم پرداخت مى کنند.

او که در مراسم توزيع اين نهال در مرکز اين ولايت صحبت مى کرد، گفت که هدف از توزيع اين نهال، اين است که محصولات ميوۀ افغانستان بيشتر شود و از اين طريق اقتصاد مردم رشد کند.

او افزود که روند توزيع اين نهال در چند روز در مرکز و ولسوالى هاى اين ولايت تکميل مى شود.

کسانى که اين نهال را دريافت کرده اند، از اين اقدام دولت خرسنداند.

فیض محمد باشنده ولسوالی گوسفندی اين ولايت و يک تن از اين افراد، به آژانس خبرى پژواک گفت که توزیع نهال با هزینۀ کم، برای باغداران کمک بزرگ است.

محمد رسول باشندۀ ولسوالی صیاد اين ولايت و يک تن ديگر از کسانى که نهال را دريافت کرده است، نظر مشابه دارد و گفت حکومت در کنار اینکه نهال را به هزینۀ اندک در اختيار مردم قرار داده، باغداران را در راستاى باغدارى رهنمايى مى کند.

ریاست زراعت سرپل، چندی قبل اعلام کرد که مردم را در احداث باغ ها در هفت هزار جريب زمين در مناطق مختلف اين ولايت، کمک کرده است.