خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها سبزخانه برای زنان دهقان در غور توزیع شد

ده ها سبزخانه برای زنان دهقان در غور توزیع شد

Mar 03, 2018 - 18:42

فیروزکوه (پژواک،۱۲حوت ۹۶): ادارۀ زراعت ولایت غور، ۲۰۰ سبزخانه را به منظور تقویت اقتصاد زنان دهقان، برای ۲۰۰ تن از زنان زراعت پیشه در این ولایت توزیع کرد.

عبدالتواب تائب، رئیس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت غور، به آژانس خبری پژواک گفت که این سبزخانه ها در چارچوب برنامه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت، به زنان زراعت پیشه اعطا شده است.

به گفته وی، هدف برنامه این است تا زنان زراعت پیشه نیز بتوانند بخاطر توسعۀ امور زراعتی خود آموزش ببینند و اقتصاد شان تقویت شود.
تائب افزود که در همین راستا برای نخستین بار، ۲۰۰ سبزخانه به هزینۀ بیش از پنج میلیون افغانی برای ۲۰۰  زن زراعت پیشه در ولسوالی های دولت یار و لعل وسرجنگل، توزیع شده است. 

رئیس زراعت، آبیاری و مالداری غور خاطر نشان کرد که دریافت کنندگان این سبزخانه ها می توانند در فصل سرما، سبزیجات تازه و متنوع کشت کنند و تنوع غذایی داشته باشند.

تائب گفت: "با توجه به اقلیم سرد ولایت غور، کشت سبزیجات در فضای طبیعی، فقط در چند ماه سال ممکن است و از همین رو، دهقانان افزون بر اینکه از مزیت اقتصادی بابت کشت و فروش سبزیجات بهره‌مند نمی‌شوند، از مصرف سبزیجاتی که اهمیت غذایی‌ دارد نیز دور مانده اند."

به گفته این مسئول محلی، با توجه به این مسئله، ریاست زراعت برنامه توسعۀ کشت سبزخانه‌ یی در این ولایت را به عنوان یکی از اولویت‌های کاری‌اش روی دست گرفته است.

تائب افزود که ریاست زراعت غور، با همکاری کارمندان ساحوی برنامه‌ ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت، در تلاش است تا کشت سبزیجات و باغچه‌های خانگی را در این ولایت توسعه دهد.