خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت زراعت تراکتورهای رایگان در اختیار دهقانان للمی ‌کار قرار میدهد

آرشيف

وزارت زراعت تراکتورهای رایگان در اختیار دهقانان للمی ‌کار قرار میدهد

Feb 14, 2018 - 12:01

کابل (پژواک، ٢٥ دلو ٩٦): وزارت زارعت، آبیاری و مالداری؛ پس از افزایش احتمالات بارنده ‌گی در هفته ‌های آینده، به هدف توسعۀ کشت للمی به دهقانان للمی کار در ۲۴ ولایت، تراکتور و وسایل کشت رایگان فراهم می کند.

در خبرنامۀ اين وزارت آمده است که این تصمیم برای نخستین بار، در جلسۀ‌ امروز وزارت زراعت، پس از مروری بر پیش‌بینی‌ ها و دریافت احتمالات بارنده‌ گی گرفته شده است.

نصیراحمد درانی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در این جلسه، پس از بررسیِ سودمندی ‌های این تصمیم، با رییسان زراعت، آبیاری و مالداری ولایات صحبت کرده و به آنان دستور داده است تا تراکتورهای اداره‌ های مربوطۀ‌ شان را به گونۀ‌ رایگان در اختیار دهقانان للمی کار بسپارند.

منبع نوشته است که دهقانان للمی ‌کار، بر بنیاد این تصمیم، تنها تیل تراکتورها را در زمان آماده‌سازی زمین‌های‌ شان می ‌پردازند.

در خبرنامه آمده است که وزارت زراعت، همین اکنون در ۲۴ ولایت کشور ۲۹۷ عراده تراکتور فعال دارد و  ۱۷۲ عراده‌ تراکتور در حالت احتیاطی در مرکز کشور قرار دارند، که در صورت نیاز می ‌توانند از آن استفاده کرد.

وزیر زراعت، به مسوولان این وزارت هدایت داده است که در صورت نیاز، به زودی تراکتورهای آماده‌ باش مرکز را نیز به ولایت‌ هایی که نیاز دیده می ‌شود، انتقال و در خدمت دهقانان للمی کار قرار بدهند.

وزارت زراعت مى نويسد که بخشی از دهقانان، به علت ترس از خشک‌سالی للمی کشت نکرده اند.