خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حدود ٢٥٠٠ جریب زمین در شبرغان تحت پوشش آبيارى قرار گرفته است

حدود ٢٥٠٠ جریب زمین در شبرغان تحت پوشش آبيارى قرار گرفته است

Jan 24, 2018 - 16:27

شبرغان (پژواک، ٤ دلو ٩٦): حدود ٢٥٠٠ جریب زمین در شهر شبرغان مرکز ولايت جوزجان، پس از اتمام  ساخت پنج کانال آب، تحت پوشش قرار گرفته است.

محمد رحمان ارغندیوال رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت جوزجان؛ امروز حین افتتاح این پروژه ها گفت که طول مجموعی این کانال ١٣،٥ کیلومتر می باشد و در قرای حسن تابین، یرم اریغ، مرغاب، چهل جوی و پشت اولنگ شهر شبرغان، به بهره بردارى سپرده شده است.

 به گفتۀ منبع، ساخت اين پنج  کانال ٥٥ میلیون افغانی به کمک بانک جهانی هزینه برداشته است.

به گفته او، این کانال ها که به هدف مدیریت آب احداث شده، کمک می کند تا آب ضایع نشود و به صورت متوازن و یکسان برای همه دهقانان توزیع شود.

موصوف خاطرنشان کرد که در مورد چگونگی استفاده از آب و رشد مسایل زراعتی، برای دهاقین برنامه های منظم آموزشی نیز تدویر شده است.

رسول خان یک تن از باشندگان قریه مرغاب، به آژانس خبری پژواک گفت: «کانالی که در قریه ما ساخته شده، برای مردم محل و زارعین سهولت های زیادی را فراهم نموده است.»

موصوف افزود که پیش از این، به دلیل نبود سربند و دهنه تنظیم کنندۀ آب، مقدار زیادی از آب ضایع می شد؛ اما اکنون این معضل حل شده است.

وی گفت: «حالا در پانزده دقیقه، آب بالای زمین های زراعتی ما می رسد و ضایعات هم ندارد؛ چون تمامی جوی های داخل قریه پخته کاری شده است.»

کامل خان یکتن از باشندگان قریه چهل جوی گفت: «در گذشته وقتی از سربند عمومی، آب را به قریه می آوردیم، حداقل دو ساعت وقت را در بر می گرفت تا آب به قریه می رسید؛ اما حالا در ١٥  دقیقه به قریه می رسد.»

وی گفت که ریاست زراعت، برای دهاقین جهت کشت امتحانی زعفران، پیاز زعفران توزیع نموده و تخم بعضی سبزیجات دیگر نیز در اختیار زارعین قرار داده شده است.

این در حالی است که دو روز قبل، ریاست زراعت پنج پروژه عام المنفعه را در مربوطات ولایت جوزجان، به بهره برداری سپرده بود.