خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مراسم تحليف عضو جديد کميسيون مستقل انتخابات برگزار شد

مراسم تحليف عضو جديد کميسيون مستقل انتخابات برگزار شد

Jan 16, 2018 - 11:25

کابل (پژواک،٢٦جدى ٩٦): سيد حفيظ الله هاشمی که به حيث عضو جديد کميسيون مستقل انتخابات معرفى شده، امروزدر حضور رهبران حکومت وحدت ملى مراسم تحليف را به جا آورد.

در خبرنامه ارگ رياست جمهورى که يک کاپى آن، به دسترس آژانس خبرى پژواک رسيده، گفته شده که اين مراسم که صبح امروز در ارگ برگزار گرديد، در آن علاوه بر رئيس جمهور محمد اشرف غنى، سرور دانش معاون دوم رياست جمهوری، داکتر عبدالله عبدالله رئيس اجرائيه، محمد فريد حميدی لوی څارنوال، قضاوتپوه محمد زمان سنگری عضو ستره محکمه و کميشنران کميسيون مستقل انتخابات حضور داشتند.

منبع افزوده است که پس از مراسم تحليف، رييس جمهور غنی طی صحبتی، برای سيد حفیظ الله هاشمی آرزوی موفقيت کرد و ضمن تاکيد بر اجرای قانون، گفت: "تعهد شما به ملت است و اين تعهد بايد عملی شود."

رييس جمهورکشور؛ بر اتفاق، هماهنگی و کار جمعی اعضای کميسيون های انتخاباتی کشور نيز  تاکيد کرد.

کميتۀ گزينش؛ هفته گذشته  سيد حفيظ الله هاشمى، عبدالقادر ځاځى و اول الرحمن رودوال را به رييس جمهور معرفى کرده بود؛ تا از بين شان يک تن را به حيث کميشنر معرفى نمايد.

براساس حکم محمداشرف غنى رييس جمهورکشور؛ از ميان سه تن کانديدانى که از جانب کميته گزينش معرفی گرديده بودند، سيد حفيظ الله هاشمی، به حيث عضو کمبود کميسيون مستقل انتخابات تعيين گرديد و امروز، رسما مراسم تحليف خود را بجا آورد.

سيد حفيظ الله هاشمى ٤٧ سال سن دارد و باشندۀ ولسوالى اليشنگ ولايت لغمان است.

موصوف، قبل از اين به حيث رييس دارالانشاى مشرانوجرگه ايفاى وظيفه مى کرد. همچنان به حيث مسوول عمومى ذخاير ملل متحد در کابل، رييس ترانسپورت شوراى وزيران و بعضى وظايف ديگر را انجام داده است.

 هاشمى از ليسۀ ميخانيکى کابل فارغ شده و بعداً در پوهنځى انجنيرى پوهنتون کابل، تا صنف دوم تحصيل کرده؛ اما اين پوهنځى را به علت مهاجرت به خارج تکميل نکرده است.

موصوف، همچنان سند ليسانس را از پوهنتون بين المللى (D1) واشنگتن به دست آورده و ماسترى خود را در بخش اداره و تجارت تکميل کرده است.

هاشمى علاوه بر زبان هاى ملى(پشتو و درى)، با زبان هاى عربى و انگليسى نيز آشنايى دارد.