خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مخالفين مسلح پنج مسافر را از شاهراه فراه- هرات ربوده اند

آرشيف

مخالفين مسلح پنج مسافر را از شاهراه فراه- هرات ربوده اند

Jan 16, 2018 - 11:47

فراه (پژواک، ۲۶ جدی ۹۶): مخالفین مسلح دولت، صبح امروز با مسدود کردن شاهراه فراه- هرات در مربوطات قریۀ شمالگاه، پنج مسافر را از موترهای مسافربری پائین نموده و با خود بردند. 

شهلا ابوبکر عضو شورای ولایتی فراه، به آژانس خبری پژواک تاييد کرد که طالبان مسلح، صبح امروز در مربوطات قریه شمالگاه حومه مرکز فراه، شاهراه عمومى فراه - هرات را برای چند ساعت مسدود نمودند.

به گفته این عضو شورای ولایتی فراه، طالبان پنج مسافر که گمان میرود همۀ آنها محصلین پوهنتون فراه بودند را، با خود برده اند. 

خانم ابوبکر افزود که مسافرین، مربوط ولایت فراه نمی باشند؛ اما قرار معلومات طالبان ایشان را با خود به ولسوالی خاکسفید فراه انتقال داده اند.

محمد نعیم یکتن از مسافران نیز در صحبت با آژانس خبری پژواک گفت که طالبان، هر موتر را مورد تلاشی قرار میدادند، و از هر موتر یک یا دونفر را پائین میکردند.

شاهراه فراه- فراهرود-هرات، یکی از نا امن ترین شاهراه ها در غرب کشور به شمار میرود که همواره مخالفین مسلح دولت بدون کدام هراس، برای مدتی دلخواه خود  راه را به روی موترهای مسافربری و باربری مسدود نموده و موترها را تلاشی میکنند.

طالبان در حالی شاهراه متذکره را همواره مسدود میکنند که در دو طرف شاهراه در هر چهارصد الی پنج صد متری، یک یک پوسته امنیتی پولیس قرار دارد.

در یکماه گذشته، در شاهراه متذکره بیش از چهل مسافر از موترهای مسافربری، توسط مخالفین مسلح دولت پائین کرده شده، که از آن جمله شماری از آنان کشته، شماری  تا هنوز در اسارت و شماری هم بعد از فیصله کمیسیون طالبان رها شده اند.