خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اصابت يک هاوان در فارياب پنج کشته و ٤٥ مجروح برجاگذاشت

اصابت يک هاوان در فارياب پنج کشته و ٤٥ مجروح برجاگذاشت

Jan 16, 2018 - 11:56

ميمنه (پژواک،٢٦جدى ٩٦): منابع امنيتى در ولايت فارياب مى گويند که در اثر اصابت يک هاوان در بازار ولسوالى خواجه سبزپوش اين ولايت، دست کم پنج تن کشته شده و ٤٥ تن ديگر مجروح گرديدند.

هاشم باتور قوماندان امنيه ولسوالى خواجه سبزپوش، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين رويداد، حوالى ساعت ١١:٣٠ قبل از ظهر امروز رخ داده است.

موصوف افزودکه امروز در ولسوالى خواجه سبزپوش، روز بازار بود و مردم مصروف خريد و فروش بودند، که يک هاوان مخالفان مسلح در بازار اصابت کرد.

قوماندان امنيه ولسوالى خواجه سبزپوش گفت که تاکنون دراين رويداد، پنج تن کشته شده و ٤٥ تن ديگر زخم برداشته اند، و احتمال دارد که اين  ارقام تغيير کند.

درعين حال عبدالکریم یورش آمر مطبوعات پولیس فاریاب  به پژواک گفت که، پیش از چاشت امروز سه فیر هاوان از سوی مخالفین مسلح در جمعه بازار مرکز خواجه سبزپوش پرتاب گردید که از اثر آن ۵ فرد ملکی به شمول یک طفل جان باخت و ۴۵ تن دیگر زخم برداشتند که دو زن و چندین طفل در بین مجروحین قرار دارند.

وی گفت که حدود ۲۵ زخمی توسط پولیس به شفاخانه شهر میمنه انتقال و تحت تداوی قرار گرفته اند.

داکتر محمد نعیم مصمم رئیس صحت عامه فاریاب می گوید که، ۲۴ زخمی به شمول دو زن و یک جسد طفل ۱۱ ساله از ولسوالی خواجه سبزپوش در شفاخانه افغان - ترک میمنه انتقال یافته اند که وضعیت صحى دو تن ازآنها وخیم  مى باشد .

غلام رسول یکی از مجروحین که حدود ۶۰ سال سن دارد  به پژواک گفت  که، آمده بود تا ضرورت خانواده اش را خرید کند اما هاوان افتاد و مجروح شد.

سید قدرت الله که ۱۲ سال سن دارد  ودر این رویداد پدر و برادرش زخمی گردیده اند درحاليکه اشک مى ريخت به مخالفان مسلح دشنام ميداد .

وی گفت که، پدرش در روی جاده صابون و پودر می فروشد و خودش کراچی دستی دارد ، روز های بازارنيز کار می کند  که چند افغانی بدست اورده به پدرش میدهد تا خرج فامیل ۱۲ نفره شان را تامین کند.

با اينحال یک‌ منبع معتبر امنیتی که نخواست نامش گرفته شود به پژواک گفت که، محمد همایون فوزی والی فاریاب از دو روز به دینسو با شماری از مسئولان ادارات نظامی و ملکی در ولسوالى خواجه سبزپوش به سر می برند از همین رو طالبان مرکز ولسوالی را زیر پرتاب چندین فیر هاوان قرار دادند.

حاجی امین یک فرمانده  محلى طالبان در ولسوالى خواجه سبزپوش تائید کرد که افراد انها ۶ فیر هاوان بالای اداره ولسوالی و قومندانی امنیه که والی در آنجا بود پرتاب کرده اند؛ اما هاوانی که در بازار اصابت کرده و منجربه تلفات افراد ملکی شده است از جانب سلیم بای از قومندانان خیزش های مردمی صورت گرفته است .

اما سخنگوی پولیس فاریاب گفته های فرمانده  محلى طالبان را رد نموده می گوید که، در موجودیت نیروهای اردو، پولیس و سایر قطعات، خیزش های امنیتی امر فیر را ندارند.