خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: با ارتقای ظرفیت زنان می‌توان اساس یک آینده بهتر را گذاشت

عبدالله: با ارتقای ظرفیت زنان می‌توان اساس یک آینده بهتر را گذاشت

Jan 15, 2018 - 18:39

کابل (پژواک ٢٥ جدى ٩٦): رییس اجراییه کشور ميگويد که با ارتقای ظرفیت زنان می‌توان اساس یک آینده بهتر را گذاشت.

در خبرنامه اى که از سوى رياست اجرائيه به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که مسوولان و آموزگاران بخش‌های مختلف پروموت (توانمندسازی زنان) نتایج کار و دستاوردهای‌شان را در سال ۲۰۱۷ با رییس اجراییه کشور در میان گذاشتند.

منبع افزوده است که داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، امروز دوشنبه (۲۵ جدی) که در نشست مشترک با مسوولان اداره انکشافی ایالات متحده امریکا (USAID) و پروموت سخن می‌زد، از موفقیت این برنامه در راستای ارتقای ظرفیت زنان ستایش کرد.

در این برنامه، مسوولان و آموزگاران پروموت نتایج برنامه‌های‌شان را در سال ۲۰۱۷ برای ارتقای زنان در عرصه‌های اقتصادی، کارمندان دولتی، مهارت‌های رهبری، جامعه مدنی و مشارکت آنها، به جلسه گزارش دادند.

آنان گفتند که برنامه پروموت در چهار بخش؛ حمایت از زنان در عرصه اقتصاد، حمایت از زنان در دولت، توسعه و رهبری، جامعه مدنی و مشارکت تقسیم بندی و تطبیق شده است.

آموزگاران پروموت افزودند که تا حال برای ۴۰۰۰۰ زن و دختر خانم خدمات آموزشی و کاریابی ارایه شده‌اند و قرار است که این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۷۵۰۰۰ هزار تن افزایش یابند.

در این برنامه، برخی از کارموزان برنامه‌های پروموت حضور یافته و در جلسه روی اهمیت و تاثیر آن در زندگی و محیط کارشان صحبت کردند.

هربرت اسمیت رییس اداره انکشافی ایالات متحده امریکا در افغانستان از حمایت دوام‌دار رییس اجراییه کشور در ارتباط به پروموت سپاس‌گذاری کرد و گفت که این یک فرصت خوب برای بهبود و ارتقای ظرفیت زنان در افغانستان است تا مهارت‌های لازم را فرا بگیرند.

سپس، رییس اجراییه کشور گفت که هر رکن این برنامه نتیجه‌بخش و موثر واقع گردیده است؛ اما نتایج آن نباید تنها به کارموزان پروموت خلاصه شود.

عبدالله ميگويد: "مثال‌های خوبی از کارموزان پروموت داریم که در توسعه و پیشرفت جامعه‌شان سهم گرفتند. در واقع این برنامه زمینه‌ساز توسعه ‌پایدار در کشور می‌باشد."

رییس اجراییه کشور به مسوولان پروموت گفت که هرگاه مشکل و یا پیشنهادی داشتند، مستقیماً با ایشان شریک سازند تا به زودی اقدام لازم صورت گیرد.

موصوف تاکید کرد که با سرمایه‌گذاری روی رشد و ارتقای ظرفیت زنان، می‌توان اساس یک آینده بهتر را گذاشت و به ثبات کشور کمک کرد.

رییس اجراییه کشور گفت که تمام زنان افغانستان نمی‌توانند که جزء برنامه‌های پروموت باشند، ولی این امکان وجود دارد که مستفید شونده‌گان آن تجارت و داشته‌های‌شان را با دیگران شریک سازند.

در اخیر عبدالله اطمینان داد که با تمام توان برا ایجاد سهولت، مشارکت و رشد زنان در عرصه‌های مختلف تلاش می‌ورزد و از هرگونه کمک ممکن دریغ نخواهد کرد.