خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صدها معتاد از ناحیۀ هشتم شهرکابل به مرکز ترک اعتیاد منتقل شدند

صدها معتاد از ناحیۀ هشتم شهرکابل به مرکز ترک اعتیاد منتقل شدند

Jan 15, 2018 - 16:49

کابل (پژواک،٢٥ جدی ٩٦): در ادامه جمع آوری افراد معتاد به موادمخدر در کابل، ٣٠٠ تن از این افراد از ناحیۀ هشتم شهر جمع آوری و به مرکز ترک اعتیاد کمپ فینکس منتقل گردیدند.

این معتادین، امروز از نقاط مختلف کارته نو شهر کابل، به شکل داوطلبانه و جبری، جمع آوری و جهت تداوی به کمپ فینکس انتقال داده شدند.

جاوید احمد قایم معین وزارت مبارزه با مواد مخدر گفت که بر علاوۀ جمع آوری معتادین، کمپاین هايی جهت آگاهی اضرار و عواقب ناگوار مواد مخدر به مردم، در نقاط مختلف کشور نیز انجام داده اند.

به گفتۀ وی، برخی از این افراد، مقاومت می‌کردند و حاضر نبودند به مرکز ترک اعتیاد بروند؛ اما با آنان با در نظرداشت حقوق و کرامت انسانی شان برخورد شده و توسط امبولانس به منظور تداوی، به مرکز ترک اعتیاد در پلچرخی انتقال داده شده اند.

شمشاد خان یکی از معتادین، به آژانس خبرى پژواک گفت: "پسر بزرگ من ٣٥ ساله است و ٤٦ سال میشود که معتاد استم."

وی افزود: "این بار دوم است که برای ترک اعتیاد به شفاخانه میروم؛ اما با نظرداشت مشکلات جامعه، دوباره به این عمل شوم رو آوردم."

بر اساس سروی که وزارت مواد مخدر در سال ١٣٩٥ انجام داده بود، بیش از سه میلیون معتاد مواد مخدر در کشور وجود دارد.