خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

چهارده ذخيرۀ آب با ظرفيت ٥٠٠ متر مکعب در سمنگان ساخته شد

چهارده ذخيرۀ آب با ظرفيت ٥٠٠ متر مکعب در سمنگان ساخته شد

Jan 14, 2018 - 15:07

ایبک (پژواک، ٢٤ جدى ٩٦): در ولايت سمنگان، چهارده ذخيرۀ آب که هرکدام آن ظرفيت ٥٠٠ متر مکعب را دارد، به هزينۀ مجموعى ١٢ ميليون افغانى ساخته شده است.

عبدالمجید خیرخواه مسوول ولایتی پروژه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت درسمنگان، ضمن بيان اين مطلب گفت که هزينۀ نصف اين ذخيره را باغداران، و متباقى آن را بانک جهانى پرداخت کرده است.

به اساس معلومات منبع، سه ذخيرۀ آب در ولسوالی دره صوف بالا، دو ذخیره در ولسوالی خرم سارباغ، یک ذخيره در ولسوالی حضرت سلطان و هشت ذخيره در ايبک مرکز اين ولايت، براى آبيارى باغ هاى پسته و بادام ساخته شده است.

به گفته خیرخواه؛ با ساخت اين ذخيره ها مشکل کمبود آب دوصد جريب باغ در فصل تابستان برطرف شده است؛ زيرا باغداران می توانند با جمع کردن آب در هر کدام اين ذخيره ها در فصل بهار و زمستان، در سه ماه تابستان حدود یک هزار درخت را آبیاری کنند.

حاجى قطب الدين باشنده قريه ظهرابى مرکز سمنگان، ساخت اين ذخيره ها را بسيار مهم براى آبيارى باغ ها خوانده گفت که مشکل کمبود آب باغ پستۀ او نيز از اين طريق حل مى شود. 

Tags: