خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در اثر آتشسوزی در ترکیه دو تبعۀ افغان جان باختند

در اثر آتشسوزی در ترکیه دو تبعۀ افغان جان باختند

Jan 14, 2018 - 17:53

کابل (پژواک،۲۴جدی۹۶): در اثر آتشسوزی در شهر استانبول ترکیه دو تبعۀ افغان، جان باخته و شماری دیگر نیز بی هوش شده اند.

بر اساس گرازش منابع خبری ترکیه، این رویداد دو روز قبل در منطقۀ بیلکدوز واقع شهر استانبول صورت گرفته است.

منبع گفته است که در این منطقه؛ حدود۲۲ مهاجر افغان و پاکستانی در هفت کانتینر زندگی می کردند و آتشسوزی، به علت شارتی بخاری برقی در یک کانتینر صورت گرفته است.

در خبر آمده است که این مهاجرين، از هفت ماه به اینسو در این مکان زندگی میکردند، از جاده ها و راه ها کاغذ را جمع نموده و بعداً آنرا می فروختند و از پول آن مصارف شان را تهیه می کردند.

محمد اسلام یکی از این مهاجرين، به رسانه های ترکی گفته است که در یک کانتینر، از صبح بخاری روشن بود که بر اثر آن، اول لیاف و پتو آتش گرفته و بعداً به تمام کانتینر سرایت کرده است.

بر اساس اخبار، در این حادثه دو تبعۀ افغانی و یک پاکستانی جان باخته و یک مهاجر پاکستانی در حالت زخمی به شفاخانه منتقل شده است.

منبع گفته است که در این حادثه، ۱۷مهاجر دیگر در اثر دود بی هوش شده اند، که بعد از درمان ابتدایی صحت یافته اند.

قابل ذکر است که ترکیه، برای رسیدن به کشورهای اروپایی حیثیت پل را دارد؛ مهاجرین غیر قانونی کشورهای آسایی، به این کشور می روند و بعداً از راه های خشکه و دریا عازم  کشورهای اروپایی می شوند، که بیشتر اوقات کشتی ها در دریا غرق ميشود و بر اثر آن، سالانه صدها تن در دریا، جان شان را از دست می دهند.

بر اساس معلومات وزارت امور مهاجرین افغانستان، در سال گذشتۀ میلادی؛ هزاران افغان به شکل غیرقانونی، به کشورهای اروپایی رفتند، که شماری از آنها جان شان را در مسیر راه از دست داده اند.