خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان مسلح غيرمسوول دربدخشان یک پلنگ برفی کمياب را شکار کرده است

قوماندان مسلح غيرمسوول دربدخشان یک پلنگ برفی کمياب را شکار کرده است

Jan 02, 2018 - 14:16

فیض آباد (پژواک،١٢جدى ٩٦): مسوولان محلى در ولايت بدخشان مى گويند که یک قلاده پلنگ برفی کمياب در ولسوالی زیباک  اين ولايت، توسط يک قوماندان مسلح غيرمسوول به شکل غيرمجاز شکار گردیده است.

محمد عالم عالمی رییس اداره زراعت؛ آبيارى و مالدارى بدخشان گفت که این پلنگ برفی، از جمله حیوانات وحشى کمیاب در پامیر بدخشان است، که شکار آن از طرف دولت ممنوع می باشد.

منبع افزود که این حیوان، زمانی شکار شده که داخل محل نگهداری مواشی یکی از باشندگان محل شده و ۱۰ راس مواشی را از بین برده و در همان محل، محاصره مانده و توسط یکی از باشندگان محل که قوماندان محلی  می باشد، صبح همان روز با استفاده از کلاشنکوف، این حیوان را شکار کرده است.

غلام نبی سرفراز رییس اداره محیط زیست بدخشان گفت که یک شب قبل از شکار این حیوان، در منطقه اسیک مرکز ولسوالی زیباک، داخل یک محل نگهداری مواشی شده و ۶۰ راس مواشی یک باشندۀ محل را دريده و زخمی کرده بود.

وى افزود: "ما این موضوع را جهت پیگیری به مقامات محلی در بدخشان و مسوولان محلی در زیباک مطرح کرده ایم؛ تا عامل شکار این حیوان را  مورد تحقیق قرار بدهند."

رییس اداره محیط زیست ولایت بدخشان گفت که این موضوع، با ریاست ارگان های محل و اداره محیط زیست در کابل نیز شریک گردیده است.

نیک محمد نظری سخنگوی والی بدخشان گفت که والی، به مسوولان محلی در زیباک دستور داده است که این قضیه را با جزئیات بررسی کنند و نتیجۀ تحقیقات شان را با ولایت بدخشان شریک بسازند.

محمد آصف سرپرست اداره ولسوالی زیباک گفت که این پلنگ، در طی سه شب پی هم، بیشتر از ۸۰ راس مواشی مردم محل را از بین برده و یا زخمی ساخته است؛ بناءً مردم محل از ترس اینکه بالای شان حمله نکند، دست به شکار آن زده اند.

ثناءالله روحانی مسوول مطبوعاتی پولیس بدخشان می گوید که فردی که این حیوان، شکار کرده یک مسلح غیرمسوول است و در تحقیقاتی که از او صورت گرفته گفته است که این حیوان، دوازده راس مواشی اش را از بین برده و او مجبور گردیده که بالای این حیوان فیر نماید.