خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"حکومت برای آغاز مذاکرات با طالبان با هر میکانیزمى موافق است"

"حکومت برای آغاز مذاکرات با طالبان با هر میکانیزمى موافق است"

Dec 12, 2017 - 17:55

کندهار(پژواک،۲۱قوس۹۶): هیئت اعزامی شورای عالی صلح به کندهار می گوید که حکومت برای آغاز مذاکرات با طالبان مسلح، با هر میکانیزمى موافق است.

قاضی حبیب الله فوزی رئیس این هیئت، امروز۲۱قوس طی مصاحبۀ اختصاصی با آژانس خبری پژواک گفت حکومت مصمم است که با طالبان مسلح، مذاکرات بین الافغانی را آغاز کند.

وی اضافه کرد موقف حکومت و شورای عالی صلح این بوده که مذاکرات صلح را باطالبان مسلح در هر جايی که آنها خواسته باشند، آغاز می کند.

وی گفت: "طالبان مسلح در هر جایى که خواسته باشند میتوانند دفتر داشته باشند؛ چرا که مذاکرات بدون دفتر انجام شده نمی تواند."

به گفتۀ وی، حکومت آماده است برای طالبان مسلح، به هدف آغاز کردن مذاکرات در کابل دفتر ایجاد کند.

فوزی اضافه کرد که حکومت برای آغاز کردن مذاکرات صلح، هيج نوع پیش شرط نگذاشته، و لازم است که طالبان مسلح نیز در این مورد شرط نگذارند.

وی گفت که حکومت برای آغاز کردن مذاکرات با طالبان مسلح، با هر نوع میکانیزم موافق است.

وی خطاب به طالبان مسلح گفت که جنگ راه حل نیست و باید هرچه زودتر مذاکرات صلح را آغاز کنند؛ چرا که برای آغاز کردن مذاکرات صلح، هیچ نوع ممانعت شرعی وجود ندارد.

وی افزود که حکومت و مردم افغانستان، خواهان یک صلح باعزت می باشند؛ ما از طالبان نمیخواهیم که آنها تسلیم شوند، بلکه میخواهیم که با آنها منحیث یک طرف، بحث نماییم.

موصوف گفت که هدف از انجام سفر های شان به ولایات، ایجاد اجماع ملی در این زمینه است.

به گفتۀ وی، سفرشان به کندهار نیز در همین راستا انجام می شود و با عالمان دین، متنفذین قومی، زنان، فعالان مدنی و جوانان این ولایت بحث خواهد کرد؛ تا صدای آنها را با صدای صلح یکجا نماید.

Tags: