خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از زندان کندهار٣٥ تن رها و مدت حبس ٧١ تن ديگرکاهش يافت

از زندان کندهار٣٥ تن رها و مدت حبس ٧١ تن ديگرکاهش يافت

Jul 08, 2017 - 20:22

کندهار(پژواک، ١٧سرطان ٩٦): اززندان کندهار، ٣٥ زندانی از جمله یک زندانی زن آزاد شد و مدت حبس ٧١ تن ديگر که شامل چهار زن می شود کاهش يافت.

این زندانیان شامل فرمان شماره ٦٤ رئيس جمهور شده اند که به مناسبت هشت ثو-سالگرد پیروزی مجاهدین- صادر شده است.

در مراسمی که به این مناسبت امروز برگزار شده بود، شماری از مسؤلان محلی از جمله حاجى آغالالى دستگيرى، معاون امور اجتماعى مقام ولايت و عبدالرحمان کوشان رئيس څارنوالى استيناف شرکت کرده بودند.

کوشان به آژانس خبرى پژواک گفت که بربنياد حکم رئيس جمهور، ٣٥ زندانی از جمله یک زن آزاد و مدت حبس ٧١ تن ديگر از جمله چهار زن کاهش یافت.

وی گفت که این تعداد زندانی به ارتکاب مرتکب جرایم مختلف و نظر به جرم شان محکوم به حبس گردیده اند و بخشی از حبس خود را سپری کرده اند.

رئیس څارنوالى استيناف کندهار به زندانیان آزاد شده گفت که بايد از زندانى بودن شان پند گرفته باشند، بعد ازاين قانون را نقض نکنند و حقوق مردم را زیرپا نگذارند.

کوشان درپاسخ به نگرانی شماری از زندانیان از تاخیر در رسیدگی به دوسیه های شان گفت که ممکن است در گذشته این چنین مشکلاتی وجود داشته است اما در حال حاضر تاحدى زيادی به آن رسیدگی شده است و تمام روند توسط نهادهای مربوط نظارت می شود.

حاجى آغالالى معاون اموراجتماعى ولايت کندهار نیز از زندانيان آزاد شده خواست تا بار ديگرمرتکب جرم نشوند.

وی گفت که ساختمان کنونى زندان کندهار گنجايش نگهداشت تعداد زیاد زندانی را ندارد و نیزاز است ادارۀ مرکزى در زمینه ساخت زندان جدید اقدام کند.

لالی در عین حال خاطر نشان کرد که ادارۀ ولايتى به هيچ کسی اجازه نمى دهد تا درجريان تحقيقات پيرامون دوسيه متهمان دخالت کند.

دستگيرى به مسؤلان زندان وعده سپرد تا برای حل مشکلات این زندان با مسؤلان مربوط صحبت کند.

عبدالصمد يکتن اززندانيان به پژواک گفت که حدود يک سال حبس را سپری کرده است و اکنون که آزاد شده است تلاش خواهد کرد که همانند یک انسان خوب در اجتماع زندگی کند و مرتکب جرم نشود.

درزندان کندهار، ١٩١٥ زندانی از جمله ٢٧ زندانی زن نگهداری می شوند اما به گفته مسؤلان محلی این زندان گنجایش نگهداری ٩٠٠ تن را دارد.

این زندان که درسال ١٣٥٥ خورشيدى در زمان زمام دارى سردار محمد داوودخان ساخته شده است در سمت غرب شهرکندهار درمنطقۀ سرپوزه درامتداد شاهراى کندهار- هرات قرار دارد.

مسؤلان زندان می گویند که مسئله کوچک بودن زندان و شمار زیاد زندانیان را با مقام های دولت در مرکز کشور مطرح کرده اند و از آنها خواسته اند به این مشکل رسیدگی کنند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement