خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هيئت بلند رتبۀ نظامى پاکستان وارد افغانستان ميشود

هيئت بلند رتبۀ نظامى پاکستان وارد افغانستان ميشود

Jan 20, 2015 - 12:24

کابل (پژواک، ٣٠ جدى٩٣): قرار است که هيئت بلند رتبۀ اردوى پاکستان، به هدف گفتگو با مقامات نظامى افغان، چهارشنبه وارد افغانستان شود.

در خبرنامه اى که به تاريخ (٣٠ جدى) از سوى دفتر روابط عامۀ اردوى پاکستان(اى ايس پى آر) به نشر رسيده، آمده است که رهبرى اين هيئت را، دگر جنرال ناصر خان جنجوعه قوماندان قوماندانى جنوبى، بر عهده دارد.

منبع افزوده است که  هيئت مذکور، همراه  به مقامات افغان در مورد مبارزه عليه تروريزم و وضعيت امنيتى هردو کشور در سرحد گفتگو خواهد کرد.

در خبرنامه آمده است که هدف اين سفرها، افزايش همکارى ها و تحکيم روابط ميان نيروهاى هردو کشور ميباشد.

اين هيئت نظامى، درحالى به افغانستان مى آيد که دو روز قبل، دگر جنرال هدايت الرحمن قوماندان قول اردوى شهر پشاور پاکستان نيز به افغانستان آمده بود و همراه با قوماندان سرحدى، در مورد مسائل سرحدى صبحت کرد.

در خبرنامۀ اردوى پاکستان آمده است که جنرال هدايت، همچنان با شمارى از قوماندانان ناتو مستقر درافغانستان صحبت کرده است.

منبع گفته است که اين هيئت نظامى، همراه با  مقامات نظامى افغان و ناتو، در مورد ميکانيزم هماهنگى در سرحدمشترک صحبت کرده است.

قابل ذکر است که اخيراً روابط ملکى و نظامى بين افغانستان و پاکستان بهبود يافته و سفرهاى مقامات حکومتى هردو کشور نيز افزايش يافته است.

 هفتۀ گذشته، جنرال رضوان اختر رييس ادارۀ استخباراتى پاکستان نيز به کابل سفر داشت و قبل از اين، جنرال راحيل شريف لوى درستيز قواى مسلح پاکستان نيز بعد از ايجاد حکومت وحدت ملى در افغانستان، دو بار از کابل ديدار کرده است.

همچنان جنرال شيرمحمد کريمى لوى درستيز قواى مسلح افغانستان، ماه گذشته همراه با جنرال جان کمپبل قوماندان نيروهاى ناتو در افغانستان به پاکستان سفر کرده بود.

Tags: